SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Archiwum Państwowe w Szczecinie oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie zapraszają w sobotę 8.06.2019 r. w godz. 11.00-15.00 na interesujące warsztaty, prelekcje i debatę(y) nt. “”. Wydarzenia te odbywają się w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów 2019 . W ramach debaty odbędą się następujące prelekcje połączone z prezentacją multimedialną oraz pokazem wybranych archiwaliów i dyskusją z prelegentami i zaproszonymi gośćmi .

11.00 dr hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, Krzysztof Kowalczyk, “Od garsonki do dżinsów. Moda kobieca w XX wieku”.

12.00 Prezentacja nowej odsłony graficznej serwisu szukajwarchiwach.gov.pl

12.30 Beata Weinar, “Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Odra” w Szczecinie – dzieje przedsiębiorstwa w świetle materiałów archiwalnych”

13.30 Joanna Glatz, Janina Kosman, “Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Dana” w Szczecinie w świetle materiałów archiwalnych”.

Ponadto w godz. 11.00-15.00:

– Warsztaty poświęcone modzie w Polsce oraz kącik plastyczny dla dzieci

– Wystawa prac plastycznych studentów Akademii Sztuki w Szczecinie

– Wystawa “Z historii przemysłu odzieżowego na Pomorzu Zachodnim ze zbiorów Archiwum Państwowego w Szczecinie i osób prywatnych

– Kiermasz książki za złotówkę

– Zwiedzanie gmachu Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Zapraszamy

WSTĘP WOLNY

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"