SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Debata #RODMonline “Problemy bezpieczeństwa energetycznego Polski, Białorusi, Ukrainy i Państw Bałtyckich” 09.07.2020 r. godz. 18:00

Zapraszamy Państwa na kolejną debatę z cyklu #RODMonline‼️📣

ℹ️ Debata “Problemy bezpieczeństwa energetycznego Polski, Białorusi, Ukrainy i Państw Bałtyckich” powstała we współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warsaw Institute oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Białystok.

🔴 Stream pojawi się na wydarzeniu przed rozpoczęciem debaty – kliknij “✔️ WEZMĘ UDZIAŁ” aby dostać powiadomienie o rozpoczynającej się transmisji.

W trakcie debaty zaproszeni eksperci poruszą następujące zagadnienia:

▶️ Konsekwencje rozpadu bloku sowieckiego dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i jej nowych wschodnich sąsiadów – Litwy, Białorusi i Ukrainy.

▶️ Surowce energetyczne w rosyjskiej polityce reintegracji obszaru postradzieckiego.

▶️ Rozwiązania w zakresie polityki energetycznej stosowane przez rządy Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy ukierunkowane na zachowanie suwerenności państwowej.

▶️ Amerykańsko – rosyjska rywalizacja o rynki zbytu surowców energetycznych w Europie i jej konsekwencje dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Udział w wydarzeniu wezmą:

➡️ prof. dr hab. Eugeniusz Mironowicz – autor 6 monografii, w tym dotyczących najnowszej polityki zagranicznej Ukrainy i Białorusi. Kierownik Katedry Polityki Międzynarodowej w Instytucie Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

➡️ Dr hab. Krzysztof Buchowski – profesor nadzwyczajny w Instytucie Historii i Nauk Politycznych UwB – historyk, lituanista, specjalista ds. stosunków polsko-litewskich.

➡️ Mariusz Marszałkowski – dziennikarz i analityk portalu BiznesAlert.pl specjalizujący się w zagadnieniach z dziedziny bezpieczeństwa, sektorze ropy i gazu oraz polityce wschodniej.

Moderatorem debaty będzie dr Małgorzata Ocytko – prodziekan ds. dydaktycznych na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku

🔴 Transmisję wydarzenia będzie można śledzić na kanałach social media MSZ, WI i RODM.

Źródło:

https://www.facebook.com/events/629712270971583/

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"