SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Szanowni Państwo,

środę 16 września br. Ursula von der Leyen, Przewodnicząca Komisji Europejskiej, wygłosi swoje pierwsze orędzie o stanie Unii.

W dorocznym orędziu o stanie Unii (SOTEU):

  • Podsumowywane są osiągnięcia UE z ubiegłego roku.
  • Przedstawiane są priorytety na nadchodzący rok.
  • Przedstawiane są najważniejsze wyzwania UE i sposoby jak Komisja Europejska planuje się nimi zająć.

Po przemówieniu odbędzie się debata plenarna. W ten sposób rozpoczyna się dialog z Parlamentem Europejskim i Radą, mający na celu opracowanie programu prac Komisji na kolejny rok.

Orędzie rozpocznie się o godzinie 9.00. Przemówienie będzie transmitowane na żywo na kanale EbS i na profilu Facebook Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin. 

Zachęcamy do wspólnego obejrzenia Orędzia oraz dzielenia się komentarzami pod postem na profilu Europe Direct – Szczecin.

Orędzie warto obejrzeć, aby:

  • Poznać plany Unii na najbliższą przyszłość.
  • Dowiedzieć się jak plany UE pokrywają się z Państwa celami czy celami Państwa organizacji.
  • Poznać posłów PE, na których się głosowało.
  • Przekazać swoje opinie dotyczące orędzia do Komisji Europejskiej.

Punkt Europe Direct – Szczecin bezpośrednio po wygłoszeniu orędzia będzie zbierał pierwsze opinie na jego temat, które następnie będą wysłane do Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, skąd zostaną przekazane do Komisje Europejskiej w Brukseli.
Jeśli są Państwo zainteresowani wspólnym oglądaniem prosimy o maila zwrotnego na adres europedirect-szczecin@wzp.pl. W ciągu kilku dni podeślemy dalsze szczegóły dotyczące orędzia.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"