SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Film dokumentalny pt.: “Dmowski, Paderewski, Piłsudski” odcinek 1 cyklu filmów dokumentalnych MSZ z okazji Dnia Służby Zagranicznej 2020

W tym roku po raz dwunasty 16 listopada 2020 r. obchodzony będzie Dzień Służby Zagranicznej – święto polskich dyplomatów.

W ciągu ostatnich lat szczególnym wydarzeniem była organizacja Dnia Otwartego, podczas którego zainteresowane osoby mogły zapoznać się z pracą polskiej dyplomacji, bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed Polską na arenie międzynarodowej, a także zwiedzić siedzibę MSZ.

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19 zrezygnowano z tradycyjnych wydarzeń towarzyszących temu świętu.

Wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji MSZ przygotował specjalną zakładkę na stronie gov.pl/dyplomacja, która poświęcona została Dniowi Służby Zagranicznej. Zamieszczone zostały na niej najważniejsze kwestie, które miały być motywami przewodnimi tegorocznego Dnia Otwartego.

MSZ przygotował również 4 krótkie filmy prezentujące początki odradzania polskiej dyplomacji tuż przed i po odzyskaniu niepodległości 11.11.1918 r. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego odcinak cyklu pt.: “Dmowski, Paderewski, Piłsudski”.

Film dostępny jest na naszym kanale na Youtube https://youtu.be/LVQwAHpqhiw, na naszym profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej w zakładce MULTIMEDIA / FILMY.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"