SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Afrykańsko-europejski program hackathonów online – UE: AFRYKA. PODRÓŻ PO KRYZYSIE

UE: AFRYKA. PODRÓŻ PO KRYZYSIE

Afrykańsko-europejski program hackathonów online, mający na celu znalezienie innowacyjnych rozwiązań problemów społeczno-ekonomicznych, które uległy dalszej eskalacji w wyniku wybuchu pandemii COVID-19.

Powody udziału:

10000 uczestników / 300 mentorów / 11 rzeczników / ponad 500 społeczności technologicznych w Afryce i Europie / Fundusz nagród 100 000 €

Pandemia koronawirusa wzbudziła zainteresowanie dużymi zbiorami danych w celu śledzenia rozprzestrzeniania się wirusa i planowania działań zapobiegających chorobom. Źródła danych, takie jak rekordy danych połączeń sieci komórkowych, dzienniki aktualizacji lokalizacji, aktualizacje mediów społecznościowych, będą bardzo przydatne w tych czasach. Dane z telefonów komórkowych wykazały skuteczność już podczas kryzysu związanego z ebolą w Afryce Zachodniej w latach 2014–2016.

Pomysły, których szukamy:

  • Śledzenie wzorców mobilności ludzi w celu znalezienia przydziału i przewidywania punktów rozprzestrzeniania się wirusa,
  • Śledzenie ruchów, stowarzyszeń i działań osób z pozytywnym wynikiem COVID-19 i osób poddanych kwarantannie,
  • Gromadzenie zagregowanych spostrzeżeń na temat zachowań ludzi,
  • Anonimizacja danych wykorzystywanych do śledzenia ruchów w celu zapobiegania naruszaniu praw podmiotów do prywatności danych.

Zarejestruj się już teraz.

Źródło:

https://www.euafricathejourney.com/

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"