SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wykład #RODMonline Tadeusza Płużańskiego pt.: „Czy pamiętasz o Żołnierzach Wyklętych?” 28.02.2021 godz. 17:00

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie zaprasza w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w niedzielę 28 lutego 2021 r. o godz. 17.00, na prelekcję online Tadeusza Płużańskiego pt.: „Czy pamiętasz o Żołnierzach Wyklętych?”

Prelekcja dostępna na kanale Youtube RODM Szczecin: www.youtube.com/channel/UCSCnMjc2TsB6yBNPdiiB93g

Prelegentem będzie Tadeusz Marek Płużański – dziennikarz, historyk i publicysta. Syn prof. Tadeusza Płużańskiego. Studiował w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej redagował do 2012 „Biuletyn Informacyjny ŚZŻAK”. Publikował m.in. w „Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK oraz w prawicowej prasie: „Najwyższym Czasie!”, „Naszej Polsce”, „Uważam Rze”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „ Tygodniku Solidarność”, „Gazecie Polskiej Codziennie” i „Gazecie Polskiej”. Objął funkcję szefa działu opinie w „Super Expressie”.

W 2013 został prezesem Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce, miejscu prawdopodobnego pochówku wielu żołnierzy wyklętych. Zasiada w Radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Wchodzi w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. Jest stałym komentatorem Telewizji Republika. W listopadzie 2016 stanął na czele, powołanego wraz z Tomaszem Panfilem i publicystą Leszkiem Żebrowskim, Społecznego Trybunału Narodowego, który ogłosił infamię dla Bolesława Bieruta, Stefana Michnika, Władysława Gomułki i Zbigniewa Domino.

W lipcu 2017 objął stanowisko szefa publicystyki w TVP Info. Na stałe współpracuje również z Polskim Radiem 24.

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji online (DOSTĘP BEZPŁATNY). Nagranie z prelekcji zostanie niezwłocznie po zakończeniu umieszczone również na naszej stronie Internetowej
www.rodm-szczecin.pl oraz na profilu na Facebooku  https://www.facebook.com/RODM.Szczecin

ZAPRASZAMY

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"