SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Relacja z debaty #RODMonline „Na ubitej ziemi. Od buntu polskiej wsi do „Solidarności” rolniczej.” CZĘŚĆ 2 – godz. 21:15

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, Radio Szczecin oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zapraszają do obejrzenia debaty #RODMinline z 24 maja 2021 r. o godz. 20:00, w ramach audycji Radio Szczecin na Wieczór, pod tytułem:

„Na ubitej ziemi. Od buntu polskiej wsi do „Solidarności” rolniczej.”

Prezentujemy nagranie z drugiej części debaty, która odbyła się o godz. 21:15.

W debacie udział wzięli:

  • prof. Barbara Fedyszak-Radziejowska

socjolog i etnograf, była przewodnicząca Kolegium IPN, od 2015 doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.

  • Danuta Kaczanowska

dziennikarka, m.in.: tygodnik „Wiadomości Zachodnie”, „Sztandar Młodych”, „Głos Szczeciński, „Tygodnik Rolników „Solidarność”. Działaczka szczecińskiej „Solidarności”. Była rzecznik prasowa wojewody szczecińskiego.

  • Artur Balazs

polityk, rolnik i działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Poseł na Sejm X, I, III i IV kadencji, senator III kadencji, minister-członek Rady Ministrów w latach 1989–1991 i 1991–1992, minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej, a następnie minister rolnictwa i rozwoju wsi w latach 1999–2001.

  • Zbigniew Bogucki

polityk i prawnik, adwokat, prokurator, od 2020 wojewoda zachodniopomorski.

  • Edward Kosmal

przewodniczący i aktywny działać NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych. W przeszłości przewodniczący rady gminy Stargard i radny rady powiatu w Stargardzie.

  • Bogusław Pałka

polityk, urzędnik samorządowy, rolnik, poseł na Sejm X kadencji.

  • prowadzenie: red. Piotr Kobalczyk

dziennikarz, redaktor i publicysta radiowy, prasowy i telewizyjny – w dziennikarstwie od 1991 r. Obecnie kierownik Redakcji Publicystyki Radia Szczecin S.A,

Relacja z debaty dostępna jest na naszym kanale na Youtube i na stornie internetowe w zakładce Multimedia – Filmy.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"