SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zapraszamy na grę miejską w Szczecinie “ZNANI NA NIEZNANYCH ULICACH” 10.06.2021 r. początek godz. 11:30 pl. Jakuba WujkA

Zapraszamy młodzież szkolną do uczestnictwa w grze miejskiej w Szczecinie pt.: “Znani na nieznanych ulicach”.

Celem gry jest poznanie ważnych postaci z historii Polski, którzy są patronami ulic w różnych miejscach Szczecina, a często nie kojarzymy nazwy ulicy a ta postacią. Często te z przechodząc czy przejeżdżając taka ulicą nie zdajemy sobie jak ważna postać z historii Polski faktycznie jest jej patronem.

Prowadząc uczestników wyznaczonymi ulicami pragniemy przybliżyć te ważne postaci.

Gra prowadzona będzie interaktywnie, ponieważ uczestnicy, zanim dostaną informacje o dalszych punktach kontrolnych będą musieli się wykazać nie tylko wiedzą o tych postaciach ale często rozwiązać zagadki logiczne lub wykazać się sprawnością. Za prawidłowość i szybkość rozwiązywania zagadek uczestnicy otrzymują punkty. Za konieczność podpowiedzi punkty są odejmowane.

Trasę gry można przejść pieszo (ok. 7 km), ale nie ma też zakazu korzystania z innych środków przemieszczania się po mieście (oprócz samochodów). Liczymy na inwencję uczestników. Można wziąć udział w grze pojedynczo lub w grupach do 4 osób.

Każdy z uczestników losowo otrzymuje adres Punktu Kontrolnego, od którego rozpoczyna grę.

Zwyciężcą gry zostaje osoba lub zespół który najszybciej pokona całą trasę gry i zdobędzie najwięcej punktów.

Zgłoszenia przyjmują do 09.06.2021 do godz. 16:00 panie Małgorzata Kryk i Sonia Pańczyk Mura z XI LO w Szczecinie.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody a dla wszystkich uczestników słodkie upominki.

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ SZKOLNĄ

UDZIAŁ NIEDOPŁATNY

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"