SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

“Kamila Paradowska o Teatrze Współczesnym w Szczecinie” Międzynarodowy Dzień Archiwów 2021 – odcinek 2

Zaproszenie na Międzynarodowy Dzień Archiwów 2021 r.,

(W tym roku jeszcze jedynie w formie online)

O życiu teatralnym w polskim Szczecinie (1945–2020)

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu – Kamila Paradowska o Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Premiera: 10.06.2021 r. godz. 10:00

Film dostępny jest na:

kanał na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=-SWjFy1G0xo

profil na Facebooku: https://www.facebook.com/RODM.Szczecin/videos/159945959482130

strona internetowa: www.rodm-szczecin.pl  zakładka Multimedia/Filmy

Co roku, 9 czerwca instytucje archiwalne obchodzą Międzynarodowy Dzień Archiwów (MDA). Został on ustanowiony podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Rady Archiwalnej pod auspicjami UNESCO. Z tej okazji archiwa w Polsce udostępniają swoje podwoje zwiedzającym przygotowują liczne wystawy, wykłady, prezentacje i warsztaty. W tym roku tematem przewodnim MDA w państwowej sieci archiwalnej będzie dziedzictwo dokumentacyjne UNESCO.

Niezależnie od ogólnopolskiego motywu przewodniego, Archiwum Państwowe w Szczecinie co roku organizuje MDA pod innym hasłem tematycznym, związanym z historią lokalną i regionalną. W tym roku hasłem przewodnim jest “Życie teatralne w polskim Szczecinie”.

Prezentujemy pięć filmów, dotyczących życia teatralnego w polskim Szczecinie. Jest to wspólne przedsięwzięcie Archiwum Państwowego w Szczecinie, Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego, Teatru Lalek „Pleciuga” i Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie. Mamy nadzieję, że filmy spotkają się z Państwa zainteresowaniem i przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat archiwaliów teatralnych w naszym zasobie i działalności teatrów w minionym 75- Filmy prezentowane będą codziennie w dniach 09.06 – 13.06.2021 r. o godz. 10:00 na profilach na portalu społecznościowym Facebook Archiwum Państwowego w Szczecinie (www.facebook.com/ArchiwumPanstwoweWSzczecinie ) i RODM w Szczecinie (www.facebook.com/RODM.Szczecin ) oraz na kanale Youtube Archiwum Państwowe w Szczecinie (www.youtube.com/channel/UCUUrCSQH-h4vPsRSvLUExUA ) i RODM w Szczecinie (www.youtube.com/channel/UCSCnMjc2TsB6yBNPdiiB93g ). ZAPRASZAMY Dr hab. Krzysztof Kowalczyk Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie Mieczysław Podsiadło Koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"