SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Nabór na Międzynarodową Szkołę Letnią “Law of War and Law of Peace – international law at the service of historical research” termin zgłoszeń 06.07.2021 r.

Rozpoczyna się nabór na Międzynarodową Szkołę Letnią “Law of War and Law of Peace – international law at the service of historical research”

Szkoły letnie Centrum to przede wszystkim ludzie. Ciekawi świata i gotowi konfrontować swoją wiedzę ze zdaniem autorytetów. To także miejsce. Ukryty wśród mazurskich lasów i jezior Łękuk daje niepowtarzalną przestrzeń do dyskusji. I oczywiście tematyka: problematyka prawa międzynarodowego i historii ujmowana w interdyscyplinarny sposób. Tegoroczna edycja szkoły poświęcona będzie kwestii wojny i pokoju, tego jak te pojęcia się przenikają, jakie ślady pozostawiły w tej części Europy i co o nich sądzą prawnicy i historycy.

UCZESTNICY

20 doktorantów, młodych pracowników naukowych, osób zaangażowanych w sprawy publiczne z Polski, Rosji, Niemiec, Ukrainy i państw Europy Środkowo-Wschodniej – w zależności z możliwościa podróży do Polski związanej z COVID. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, który będzie oficjalnym językiem szkoły

WYKŁADOWCY

Znani i cenieni prawnicy, historycy i politolodzy

FORMAT

Wykłady, seminaria, warsztaty

WYMAGANIA

CV i list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesyłać na adres: cprdip@cprdip.pl z dopiskiem „International Summer School” do 6 lipca 2021 r. Poprzez przesłanie za pomocą poczty elektronicznej aplikacji wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia Państwa danych osobowych w związku z procesem rekrutacji do projektu „International Summer School. Law of War and Law of Peace – international law at the service of historical research”. Stanowi to jednocześnie potwierdzenie przyjęcia do wiadomości poniższej klauzuli informacyjnej.

TERMIN I MIEJSCE

28 sierpnia-3 września 2021 r. w malowniczym ośrodku na Mazurach, Folwark Łękuk

ORGANIZATOR GWARANTUJE

Noclegi, wyżywienie, materiały pomocnicze, udział w ciekawych wykładach i seminariach, fascynujące dyskusje oraz dojazd z Warszawy do miejsca szkoły letniej i z powrotem. Zakwalifikowani kandydaci otrzymają imienne zaproszenie, wystosowane przez organizatorów, potrzebne do otrzymania wizy. Uczestnikom spoza Polski zwracamy koszty transportu do 200 EUR

Termin składania zgłoszeń: 6 lipca 2021 r.

Więcej informacji na www.cprdip.pl

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"