SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

TRIMARIUM Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Trójmorzu 29.10.2021 r. godz.  11:00 CET (HR, HU, PL, SI, SK) / 12:00 EET (BG, RO)

TRIMARIUM Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Trójmorzu 29.10.2021 r. godz.  11:00 CET (HR, HU, PL, SI, SK) / 12:00 EET (BG, RO)

Weź udział w konkursie i sprawdź swoją wiedzę o państwach Inicjatywy Trójmorza!

Najlepsza trzydziestka z każdego kraju awansuje do finału i zagra w wielkoformatową grę symulacyjną Intermarium, a zwycięzcy pojadą na międzynarodowy finał do Polski!

Zapoznaj się z regulaminem i zarejestruj w formularzu zgłoszeniowym. Dzięki rejestracji otrzymasz mejlem przypomnienie o nadchodzącym terminie wraz z linkiem do quizu. Pamiętaj by otworzyć link w dniu i o godzinie testu, gdyż pytania konkursowe będą dostępne tylko przez kilka minut. Dla tych, którzy nie zdążą zarejestrować się do 25 października, linki do quizu w 7 wersjach językowych będą dostępne na stronie internetowej dzień wcześniej. Zachęcamy do rejestracji i nie logowania się na tę stronę internetową w dniu quizu, gdyż może nie wytrzymać ruchu 🙂

Projekt Trimarium. Wielkoformatowa gra symulacyjna jako narzędzie wsparcia współpracy w formacie Trójmorza obejmuje 7 krajów i skierowany jest do odbiorców z: Bułgarii, Chorwacji, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. Jego celem jest popularyzacja Inicjatywy Trójmorza poprzez międzynarodowy quiz wiedzy on-line adresowany do młodzieży, studentów i środowisk opiniotwórczych oraz cykl rozgrywek innowacyjnej polskiej gry strategicznej Intermarium we wszystkich siedmiu krajach.

Zwycięzcy testu wiedzy o Trójmorzu w każdym kraju partnerskim wezmą udział w narodowych finałach i otrzymają atrakcyjne nagrody. Laureaci konkursu wygrają wycieczkę do Polski, podczas której poznają jej historię i kulturę oraz zmierzą się w międzynarodowych rozgrywkach z zagranicznymi rówieśnikami.

INTERMATIUM – GRA WIELKOFORMATOWA

Intermarium to wielkoformatowa gra planszowa, w którą jednocześnie może grać cała klasa. Gra stanowi innowacyjne narzędzie dydaktyczne wspierające nauczanie historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie w szkołach średnich oraz wyższych. Rozgrywka (foto) polega na odegraniu symulacji sytuacji międzynarodowej po traktacie wersalskim na podstawie wielkoformatowej mapy, plansz i kart. Uczestnicy przenoszą się w czasie do okresu XX-lecia międzywojennego, stając na czele europejskich państw: zawierają i zrywają sojusze, wprowadzają reformy ustrojowe, rozwijają gospodarkę. Jednocześnie uczą się współpracować i lepiej rozumieć historię oraz kontekst kulturowy każdego z krajów Trójmorza.

Gra dostępna w 7 wersjach językowych. Szczegółowe informacje oraz możliwość zamówienia rozgrywki w załączniku.

TRIMARUM – GRA KARCIANA

Szybka gra karciana idealna w każdych warunkach: w domu, szkole i podróży. W atrakcyjny sposób przybliża geografię, historię i kulturę 12 państw Trójmorza. Gra doskonale sprawdzi się jako narzędzie dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, a równocześnie jako świetna rozrywka dla każdego. Gra dla 2-4 osób. Zawiera 13 kart (po 1 dla krajów Trójmorza oraz jokera), 3 kostki oraz instrukcję z blisko pół tysiącem zagadek. Wygrywa ten, który zdobędzie najwięcej sąsiadujących ze sobą krajów. Powodzenia!

Oficjalna inauguracja gry w listopadzie 2021 podczas finałów krajowych projektu Trimarium.

Dystrybutorów zainteresowanych zakupem gry (w dowolnej wersji językowej) w hurtowej ilości, a także osoby indywidualne zainteresowane zakupem pojedynczych egzemplarzy prosimy o wypełnienie tego formularza. Na podstawie zebranych zamówień planujemy dodruk gry w 2022.

Źródło:

www.trimarium.jagiellonska.org

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"