SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zapraszamy na relację z debaty „Powstanie Korpusu gen. Andersa jako ratunek dla zesłańców i ucieczka z „nieludzkiej ziemi” z 18.10.2021 r.

Zapraszamy na relację z debaty pt.” „Powstanie Korpusu gen. Andersa jako ratunek dla zesłańców i ucieczka z „nieludzkiej ziemi”, która odbyła się online na platformie ZOOM w poniedziałek 18 października 2021 r.

Uczestnikami debaty będą wybitni specjaliści tego tematu, historycy, autorzy  wielu książek i publikacji:

  •  prof. Janusz Odziemkowski  – Instytut Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;  członek Rady Programowej Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, specjalista z zakresu historii wojskowości i historii konfliktów polsko-rosyjskich
  • prof. Bogusław Polak – Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej II kadencji. specjalista z zakresu historii wojskowości
  • prof. Zbigniew Wawer (Warszawa) – Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk oraz Politechnika Koszalińska. Były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, wybitny specjalista od historii wojskowości, a w szczególności dziejów Armii Polskiej na Wschodzie, autor m.in. książek: Monte Cassino. Walki 2 Korpusu Polskiego oraz Armia gen Władysława Andersa w ZSRR 1941-42.
  • moderator: prof. Piotr Briks – Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego – Akademicki Klub Obywatelski Szczecin.

W trakcie dyskusji uczestnicy debaty przedstawią przyczyny, założenia i początki działalności w ZSRR oraz w okresie późniejszym 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa.

Relacja z debaty dostępna jest na kanele YouTube RODM w Szczecinie: https://www.youtube.com/watch?v=Y-wWZpiR-KY, oraz na naszej stronie w zakładce Multimedia / Filmy.

Zapraszamy serdecznie.

 

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"