SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zapraszamy na relację z debaty #RODMonline „Wtedy i dziś – miedzy Niemcami a Rosją. W stulecie traktatu w Rapallo”

Zapraszamy na relację z debaty #RODMonline „Wtedy i dziś – miedzy Niemcami a Rosją. W stulecie traktatu w Rapallo”, która odbyła się w Radiu Szczecin 28.03.2022 r. o godz. 20:00, w ramach audycji Radio Szczecin na Wieczór.

Debata związana z 100. rocznicą układu niemiecko-rosyjskiego w Rapallo w 1922 roku dotyczyła zarówno historycznych uwarunkowań i odniesień tego wydarzenia ale też bardzo mocno jego wpływu na dalsze działania Niemiec i Rosji Sowieckiej w XX wieku. W dyskusji bardzo mocno wybrzmiał też wydarzenia ostatnich tygodni związane z wojną na Ukrainie.

Zaproszeni goście:

dr Krzysztof Rak – historyk dyplomacji, historyk filozofii, tłumacz, publicysta, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Dyrektor zarządzający Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

– prof. Grzegorz Kucharczyk – profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Historii PAN. Członek Rady Instytutu Zachodniego w Poznaniu. Członek Rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

– dr Krystian Szudarek – pracownik naukowy Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego.

dr Wojciech Lizak – dr nauk humanistycznych, historyk.  Właściciel Antykwariatu Wu-eL i domu aukcyjnego. Współzałożyciel prywatnego muzeum poświęconego polskim dziejom Szczecina.

Prowadzenie: red. Piotr Kobalczyk – kierownik redakcji publicystyki Radia Szczecin.

Relacja z debaty dostępna jest na:

Debata dostępna na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=AIVf1taUNY8  i na naszej stronie Interentowej w zakładce MULTIMEDIA / FILMY

ZAPRASZAMY

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"