SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Relacja z debaty #RODMonline Przystanek Historia – Historia dyplomacji – Polityka zagraniczna II RP – 31.03.2022 r.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie i Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie zapraszają na relację z pierwszej wspólnie zorganizowanej debatę w ramach cyklu Przystanek Historia pt.: Historia dyplomacji – Polityka zagraniczna II RP.

W dyskusji udział wzięli:

Prof. dr hab. Stanisław Żerko – historyk, niemcoznawca, profesor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Zachodnim w Poznaniu oraz w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zainteresowania naukowe – historia i współczesne problemy niemieckiej polityki zagranicznej, geneza II wojny światowej, stosunki polsko-niemieckie, polityka zagraniczna II Rzeczypospolitej.

Prof. dr hab. Janusz Faryś – historyk, profesor doktor habilitowany, badacz dwudziestolecia międzywojennego, specjalista w zakresie historii najnowszej Polski oraz historii wojskowości. Pracuje w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz w Instytucie Humanistycznym Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Członek Polskiej Akademii Nauk. Członek honorowy Polskiego Towarzystwa Historycznego

Prof. dr hab. Henryk Walczak – historyk, zajmuje się problematyką dotyczącą dziejów Polski w latach 1918-1939. Swoje zainteresowania koncentruje na myśli politycznej, postaciach wybitnych polityków oraz stosunkach Polski z Rumunią. Autor monografii, wielu artykułów naukowych, współredaktor 2 wielotomowych źródeł pamiętnikarskich oraz monografii. Uczestnik i organizator wielu konferencji naukowych.

Prowadzenie red. Rafał Dudkiewicz – dziennikarz, redaktor Polskiego Radia 24

Debata odbyła się na żywo w Centrum „Posejdon” w czwartek 31.03.2022 r., godz. 17:30, w Przystanku Historia (Szczecin, pl. Brama Portowa 1, p.1.). Debata dostępna jest również online na YouTube na kanale IPNtv https://www.youtube.com/user/IPNtvPL, na profilu RODM w Szczecinie na Facebooku https://www.facebook.com/RODM.Szczecin oraz na stronie Internetowej RODM w Szczecinie www.rodm-szczecin.pl

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

ZAPRASZAMY

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"