SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zapraszamy na relację z debaty “Polska i Europa w obliczu zmian na globalnym rynku surowców energetycznych…” 26.05.2022 r.

Zapraszamy na relację z debaty Radia Szczecin i Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, która odbyła się 26 maja 2022 r. w Studio S-1 Radia Szczecin.  Wydarzenie „Polska i Europa w obliczu zmian na globalnym rynku surowców energetycznych. Polityka, ekonomia, bezpieczeństwo, przyszłość”, odbyło się w ramach cyklu #RODMonline i Kolokwia Ottoniańskie.

Debata jest rezultatem współpracy Radia Szczecin, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Archiwum Państwowego w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego i Kurii Metropolitarnej Szczecińsko-Kamieńskiej w Szczecinie. Celem współpracy jest przedstawianie wzajemnych stosunków polsko-niemieckich na przestrzeni 1000 lat współistnienia oraz najbardziej aktualnych problemów polityki i gospodarki dotykających region Pomorza Zachodniego w ujęciu polskim, europejskim i światowym.

W dyskusji udział wzięli:

  • dr hab. Maciej Drzonek prof. US – politolog, analityk, doradca ds. PR, publicysta, ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, tam również uzyskał doktorat i habilitował się. Wykłada na Uniwersytecie Szczecińskim. Zajmuje się problematyką wyborów, władzy, polityki lokalnej i publicznej, autor wielu publikacji. Analizuje i komentuje wydarzenia polityczne dla różnych mediów lokalnych i ogólnopolskich.
  • dr hab. Jarosław Korpysa prof. US – Uniwersytet Szczeciński. Ekspert mediów ds. gospodarczych, profesor nadzwyczajny, pracownik Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
  • mec. Lew Michał Lizak – prawnik, adwokat. Kancelaria Lizak, Stankiewicz, Królikowski Adwokaci. W latach 2005-2007 sędzia Trybunału Stanu. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1998-99 pracował w biurze prawnym Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Od 1999 do 2001 zatrudniony na US w Katedrze Prawa Rzymskiego i Doktryn Politycznych i Prawnych. Od 2003 r. prowadzi kancelarię adwokacką. Pełnomocnik Zarządu Portu Szczecin-Świnoujście ds. sporu z NordStream2.
  • dyskusję poprowadził red. Piotr Tolko – Radio Szczecin

Debata dostępna jest na kanale RODM Szczecin na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=ellkivUhxLw oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Multimedia/Filmy.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"