SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Koncert Pieśni Patriotycznych “W hołdzie Bohaterom polskiej wolności” 28.08.2022 r. godz. 17:00, Plac Lotników w Szczecinie

Zapraszamy w niedzielę 28.08.2022 r. na godz. 17:00 na Plac Lotników w Szczecinie na XIX Koncert Pieśni Patriotycznych “W hołdzie Bohaterom polskiej wolności”

Wystąpią:

  • znany bard “Solidarności” Paweł Piekarczyk
  • zespół Sweet Four ze Szczecina.

Pomysłodawcą corocznych koncertów pieśni patriotycznych  jest poseł na Sejm RP Leszek Dobrzyński, który również poprowadzi koncert.

Oficjalnym organizatorem koncertów jest Stowarzyszenie Eko-Spol, we współpracy z Fundacją Instytut Polska Bezpieczna, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Polskim Radiem Szczecin i Klubem Mickiewicza w Szczecinie.

Głównym sponsorem wydarzenia jest LOTTO.

Podczas koncertu odbędzie się również konkurs wiedzy o Bitwie Warszawskiej 1920 r. i o Powstaniu Warszawskim. Dla autorów najlepszych odpowiedzi przewidziano atrakcyjne nagrody. Nagrody wręczy pan poseł Leszek Dobrzyński.

W trakcie koncertu czynne będzie również stoisko informacyjne RODM w Szczecinie gdzie chętnie opowiemy o działalności naszego Ośrodka oraz o pracy w Służbie Zagranicznej oraz o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Dzieci zapraszamy na stoisko RODM w Szczecinie gdzie odbędą się warsztaty rysunkowe oraz konkursy plastyczne na temat Polski i Unii Europejskiej. Dla wszystkich dzieci przewidziane upominki i słodka nagroda.

Każdy uczestnik koncertu otrzyma wydrukowany specjalnie na tę okazję śpiewnik. Liczymy na aktywne uczestnictwo publiczności w wykonaniu pięknych polskich pieśni patriotycznych.

Zapraszamy

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"