SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Debata #RODMonline – Bezpieczna Rzeczpospolita – polityka, armia, sojusze, inwestycje strategiczne. Priorytety bezpieczeństwa w świetle zmieniającej się architektury geopolitycznego układu sił. 13.10.2022 r. godz. 20:00, Szczecin

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie i Radio Szczecin zapraszają 13 października 2022 r. o godz. 20:00 do Studia S-1 Radia Szczecin (Aleja Wojska Polskiego 73, Szczecin) na debatę w ramach cyklu Kolokwia Ottoniańskie pod tytułem „Bezpieczna Rzeczpospolita – polityka, armia, sojusze, inwestycje strategiczne. Priorytety bezpieczeństwa w świetle zmieniającej się architektury geopolitycznego układu sił”.

Debata jest kontynuacją bardzo ciekawej dyskusji jaka odbyła się w tym samym miejscu 9 czerwca 2022 r. Bardzo duże zainteresowanie tematem sprawiło, że na wniosek wielu słuchaczy postanowiliśmy kontynuować tę bardzo ważną dyskusję o tak ważnych sprawach dla Polski, Europy i świata.

W debacie udział wezmą:

  • Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski
  • Marek Budzisz – analityk i publicysta, ekspert ds. Rosji, think tank Strategy & Future,
  • prof. Andrzej Skrendo – historyk, Uniwersytet Szczeciński,
  • gen. Waldemar Skrzypczak – były dowódca Wojsk Lądowych WP, były doradca w MON
  • prowadzenie red. Piotr Kobalczyk – Radio Szczecin

Temat i prelegenci bardzo interesujący gwarantują najwyższy poziom dyskusji.

ZAPRASZAMY – WSTĘP WOLNY

Debata jest rezultatem merytorycznej współpracy Radia Szczecin, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Archiwum Państwowego w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego i Kurii Metropolitarnej Szczecińsko-Kamieńskiej w Szczecinie w zakresie wzajemnych stosunków polsko-niemieckich i europejskich na przestrzeni 1000 lat współistnienia oraz najbardziej aktualnych problemów polityki i gospodarki dotykających Polski i region Pomorza Zachodniego

Debata dostępna będzie też na żywo na antenie Radia Szczecin:

92.0 i 94.4 MHz – Szczecin

98,7 MHz – Kołobrzeg

106,3 MHz – Świnoujście

Retransmisja online na stronie internetowej Radia Szczecin: www.radioszczecin.pl

Debata zostanie nagrana i umieszczona na kanałach YouTube RODM w Szczecinie i Radia Szczecin.

Więcej na: www.rodm-szczecin.pl, www.facebook.com/RODM.Szczecin

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"