SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Dzień Europy to okazja do świętowania osiągnięć i jedności UE. Z tej okazji instytucje UE zorganizowały szereg wydarzeń o UE i jej różnorodności kulturowej.

Parlament Europejski jest kluczowym uczestnikiem obchodów Dnia Europy. Dni otwarte odbywają się: 6 maja w Brukseli9 maja w Luksemburgu i w 13 maja Strasburgu. Dla odwiedzających nasze budynki przygotowaliśmy prezentacje, debaty i gry oraz wiele innych atrakcji.

Biura Parlamentu w krajach UE również zapraszają do udziału w lokalnych wydarzeniach.

9 maja, w sam Dzień Europy, Przewodnicząca Parlamentu Roberta Metsola przywita Kanclerza Niemiec Olafa Scholza, który przyjedzie do Strasburga na debatę z eurodeputowanymi o przyszłości Europy. To dziesiąta debata z serii Oto Europa, podczas których przywódcy UE oraz posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego dyskutują na temat swoich poglądów i odpowiedzi na wyzwania stojące przed Europą.

UE jednoczy się w reakcji na najważniejsze problemy kontynentu i aby stworzyć lepszą przyszłość dla Europejczyków i Europejek. Wydarzenia związane z Dniem Europy pokazują siłę demokracji oraz znaczenie współpracy i jedności w osiąganiu wspólnych celów.

Odwiedź stronę internetową Dnia Europy, aby dowiedzieć się, co dzieje się w Twojej okolicy.

Źródło:

https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/eu-affairs/20230427STO83302/dzien-europy-2023-swietujemy-europejska-jednosc

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"