SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

DEBATA #RODMonline na antenie Radia Szczecin “Powstanie Warszawskie – rzeź Woli – największa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie podczas II wojny światowej” 05.08.2020 r. godz. 20:05.

RODM w Szczecinie i Radio Szczecin zapraszają w środę 05.08.2020 r. o godz. 20.05 na debatę na antenie Radia Szczecin: “Powstanie Warszawskie – rzeź Woli – największa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie podczas II wojny światowej”.

Debata odbywa się w ramach akcji RODM Szczecin i MSZ RP #RODMonline

W debacie wezmą udział: Piotr Gursztyn i dr Paweł Ukielski.

Piotr Gursztyn jest historykiem, dziennikarzem prasowym i telewizyjnym. Aktualnie jest pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej ds. relacjonowania obchodów 100-lecia niepodległości na antenach TVP.

Dr Paweł Ukielski jest Zastępcą Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego ds. Merytorycznych.

“Piątego dnia po wybuchu powstania rozpoczęła się systemowa, zorganizowana eksterminacja ludności stolicy dokonywana rękami SS i niemieckiej policji. Według niektórych szacunków, z rozkazu Adolfa Hitlera wymordowano w ciągu kilku dni nawet do 65 tys. warszawiaków.

Nikt spośród dowódców rzezi nie poniósł konsekwencji z powodu tej zbrodni. Jeden z nich, Heinz Reinefarth, pełnił nawet przez lata stanowisko burmistrza, a za proces toczący się w jego sprawie w związku z popełnionymi zbrodniami, który został umorzony, dostał 100 tys. marek odszkodowania. Do odpowiedzialności za rzeź Polaków nie został też pociągnięty żaden z oficerów zaangażowanych w eksterminację. Niektórzy z nich rozwijali po wojnie kariery polityczne, naukowe, sądowe i administracyjne.” Za: Wikipedia.

Polskie Radio Szczecin

Emisja naziemna FM :

92.0 i 94.4 MHz – Szczecin,

98,7 MHz – Kołobrzeg,

106,3 MHz – Świnoujście.

Emisja naziemna DAB+ :

kanał 11A (216,928 MHz) – Szczecin.

https://radioszczecin.pl

ZAPRASZAMY

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"