SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Debata Oxfordzka #RODMonline “Trzy dekady V4 – okres znaczących przemian czy straconych szans?” 30.03.2021 r. godz. 18:00, Szczecin

RODM Szczecin i LO nr XI w Szczecinie zapraszają na Debatę Oxfordzką pt.:

„Trzy dekady V4 – okres znaczących przemian czy straconych szans?”

Zapraszamy Państwa do wysłuchania Debaty Oxfordzkiej przygotowanej przez uczniów klas drugich XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie i opiekunów, panie Małgorzatę Kryk i Sonię Pańczuk-Mura. Debata zorganizowana jest w związku z 30. rocznicą powołania Grupy Wyszehradzkiej oraz polskiej prezydencji w V4 – lipiec 2020 – czerwiec 2021.

Udział w debacie biorą uczniowie LO nr XI w Szczecinie: Agata Grabiec (moderator), Gabriela Wasilewska, Igor Krzyżostaniak, Igor Tarczykowski, Kajetan Muzyczuk, Jakub Stefańczyk, Sławomir Bartkowiak.

Grupa Wyszehradzka nie jest tak szeroko znana młodzieży, jak inne formy współpracy międzynarodowej. Warto organizować takie projekty, żeby pobudzić młodzież do głębszego zainteresowania ważnymi tematem polityki zagranicznej RP.

Zagadnienia, które poruszą uczniowie dotyczą: wspólnych starań państw członkowskich w sprawie przystąpienia do UE i NATO, kryzysu migracyjnego, Funduszu Wyszehradzkiego oraz najnowszych wyzwań dotyczących walki przeciw pandemii COVID-19.

Debata dostępna na:

  • www.youtube.com RODM Szczecin
  • www.facebook.com/RODM.Szczecin

Więcej na:

  • www.rodm-szczecin.pl

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"