Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na szkolenie:
Protokół dyplomatyczny i savoir-vivre w praktyce. Szkolenie z przyjęciem pokazowym.
Dwudniowe szkolenie (18 h dydaktycznych) z zasiadanym przyjęciem pokazowym organizowanym w jednej z warszawskich restauracji. Obejmuje wykłady z elementami case studies i ćwiczeniami. Zajęcia oparte są na wieloletniej praktyce w Protokole Dyplomatycznym MSZ. W programie m.in.: pojęcie dyplomacji i protokołu dyplomatycznego, etykieta i dobre obyczaje, ustalanie pierwszeństwa czyli precedencja w praktyce, bilety wizytowe, spotkania i przyjęcia, nawiązywanie kontaktów, codzienny savoir-vivre, dress code, korespondencja służbowa, wizyty zagraniczne – przygotowanie i przebieg.
Zapraszamy na NOWĄ odsłonę szkolenia “Protokół dyplomatyczny i savoir-vivre w praktyce. Szkolenie z przyjęciem pokazowym”.
Program szkolenia został opracowany przez wykładowców pracujących w Protokole Dyplomatycznym MSZ, na podstawie doświadczeń wynikających z wieloletniej praktyki oraz wnikliwych analiz potrzeb uczestników szkoleń, którzy na co dzień mają do czynienia z zagadnieniami dotyczącymi protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre w kontaktach służbowych. Do grona wykładowców ponownie dołącza współtwórczyni programu szkolenia, amb. Irena Lichnerowicz-Augustyn, Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ.
Organizacja zajęć:
Intensywne, dwudniowe szkolenie (18 h dydaktycznych łącznie) realizowane w siedzibie PISM przy ul. Wareckiej 1a w Warszawie.
Termin najbliższego szkolenia: 13-14 marca 2024 r.
Prowadzący szkolenie:
- amb. Irena Lichnerowicz-Augustyn
Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (filologia angielska), francuskiego Université d’Angers (Lettres et Sciences Humaines) oraz brytyjskiego Uniwersytetu w Bath (studia europejskie-Euromasters programme). W 1999 r. rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta RP, początkowo jako specjalista w Biurze Spraw Międzynarodowych, a następnie starszy specjalista w Zespole Protokolarnym Prezydenta. Od 2005 roku związana jest z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, gdzie od grudnia 2014 r. kierowała Protokołem Dyplomatycznym. W latach 2018-2023 pełniła funkcję Ambasadora RP w Republice Cypryjskiej. 2 września 2023 została ponownie Dyrektorem Protokołu Dyplomatycznego MSZ.
- Bogumiła Więcław
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH). W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zajmowała szereg stanowisk związanych z protokołem dyplomatycznym, była m.in. Naczelnikiem Wydziału Przywilejów i Immunitetów Dyplomatycznych, przez sześć lat Wicedyrektorem Protokołu Dyplomatycznego. Wieloletnie doświadczenie dyplomatyczne zdobyła w polskich przedstawicielstwach dyplomatycznych w Finlandii, USA, Australii.
- Grzegorz Chmielewski
Wieloletni wicedyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ, współorganizował wiele wizyt najwyższego szczebla (w tym pielgrzymki papieskie) i uroczystości państwowych, organizował wizyty studyjne korpusu dyplomatycznego i pracowników administracji centralnej w poszczególnych województwach, pracował w Referacie Obsługi Protokolarnej Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Opłata za udział: 1 750 zł od osoby (zw. z VAT)
Przy zgłoszeniach grupowych przez Pracodawców oferujemy rabaty.
Opłata obejmuje:
- materiały szkoleniowe
- catering podczas szkolenia
- przejazd do restauracji
- zasiadane przyjęcie pokazowe w restauracji (aperitif, przystawka, zupa, danie zasadnicze, digestif)
- certyfikat ukończenia szkolenia
Pierwszeństwo uczestniczenia w szkoleniu posiadają pracownicy administracji państwowej.
Dodatkowych informacji udzielają:
- Dorota Nowakowska
tel. (22) 556 80 24
e-mail: nowakowska@pism.pl
- Justyna Zwalińska
tel. (22) 556 80 42
e-mail: zwalinska@pism.pl
Źródło: