Wystartował nabór do międzynarodowej szkoły letniej „Kto się boi prawa międzynarodowego? O znaczeniu prawa międzynarodowego w świetle rosyjskiej agresji na Ukrainę”, organizowanej przez Centrum Mieroszewskiego. Wydarzenie, które odbędzie się od 25 do 30 sierpnia 2024 roku na Pojezierzu Mazurskim, to pięciodniowy cykl wykładów i warsztatów skierowany jest do doktorantów, młodych naukowców oraz specjalistów zajmujących się sprawami publicznymi z Polski, krajów Unii Europejskiej i Europy Środkowo-Wschodniej.
Co oferuje nasza szkoła letnia?
- zajęcia prowadzone przez wybitnych ekspertów w dziedzinie prawa międzynarodowego, historii oraz politologii, m.in. przez: prof. Ireneusza C. Kamińskiego, prof. Karolinę Wierczyńską, prof. Patrycję Grzebyk,prof. Agnieszkę Bieńczyk-Missalę.
- analizę wpływu prawa międzynarodowego na relacje międzynarodowe, ze szczególnym uwzględnieniem rosyjskiej agresji na Ukrainę.
- możliwośćnawiązania kontaktówz innymi utalentowanymi badaczami, co stanowi doskonałą platformę do wymiany pomysłów i tworzenia sieci profesjonalnych kontaktów.
Dlaczego warto wziąć udział?
Szkoła letnia Centrum Mieroszewskiego to nie tylko zdobycie cennych umiejętności i wiedzy, ale także szansa na rozwój osobisty i zawodowy w międzynarodowym środowisku.
Jak się zgłosić?
Należy przesłać CV oraz list motywacyjny na adres kontakt@mieroszewski.pl do 26 maja. Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni o wynikach selekcji do 9 czerwca.
Poza tym Centrum Mieroszewskiego zapewnia: zakwaterowanie, wyżywienie, udział w wykładach i seminariach, materiały pomocnicze, a także transport z Warszawy na Pojezierze Mazurskie i z powrotem, oraz – dla uczestników i uczestniczek spoza Polski – koszt transportu do 300 EUR.
Centrum Mieroszewskiego jest państwową osobą prawną, powołaną z mocy ustawy, nadzorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Misją Centrum Mieroszewskiego jest inicjowanie, wspieranie i prowadzenie działań adresowanych do narodów Europy Wschodniej, w szczególności Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów i Mołdawian, aby wzmocnić niezależność ich państw.