SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Prawa człowieka, kamera, akcja! – Rada Europy ogłasza konkurs fotograficzny i wideo dla młodych Europejczyków. Termin zgłoszeń 14.05 – 14.07.2024 r.

Prawa człowieka, kamera, akcja! – Rada Europy ogłasza konkurs fotograficzny i wideo dla młodych Europejczyków. Termin zgłoszeń 14.05 – 14.07.2024 r.

Aby uczcić 75. rocznicę istnienia Rady Europy oraz zwiększyć świadomość na temat roli i wpływu Rady Europy, zastępca sekretarza generalnego Bjørn Berge ogłosił konkurs fotograficzny i wideo zatytułowany „ Prawa człowieka, kamera, działanie !” skierowany do młodych ludzi i zachęcający ich do wykorzystania smartfonów lub aparatów cyfrowych do przekazania twórczej wizji praw człowieka w Europie za pomocą zdjęcia lub krótkiego filmu.

Zwycięzcom nagród zostanie zaproponowana finansowana wycieczka do Strasburga. Ich zwycięskie prace zostaną wystawione w siedzibie Rady Europy i opublikowane na stronach internetowych organizacji oraz w mediach społecznościowych. Uczestnicy powinni zilustrować miejsce praw podstawowych w ich codziennym życiu, jak postrzegają prawa człowieka lub ich ochronę lub jak widzą przyszłość praw człowieka w Europie.

W internetowym filmie inauguracyjnym zastępca sekretarza generalnego powiedział:

„Przy tak wielu wyzwaniach współczesnego świata, chcemy wiedzieć, co oznaczają dla Ciebie prawa człowieka i zobaczyć je Twoimi oczami. Prześlij nam już dziś swoją wizję praw człowieka w dowolnej z czterech kategorii: zdjęcia, filmy, zdjęcia wygenerowane przez sztuczną inteligencję lub filmy wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Bądź kreatywny i powodzenia!”.
Konkurs organizowany jest pod patronatem zbliżającej się litewskiej prezydencji w Komitecie Ministrów (maj-listopad 2024 r.), a ogłoszenie zwycięzców nastąpi jesienią 2024 r.

Przeczytaj więcej o konkursie jego regulaminie .

Oś czasu:

  • 14 maja – 14 lipca 2024 r .: nadsyłanie zgłoszeń przez uczestników na Instagramie.
  • 15 lipca – października 2024 r .: wybór zwycięskich prac; kontakt ze zwycięzcami.
  • 6–8 listopada 2024 r .: zwycięzcy odwiedzają Stasburg w celu ogłoszenia i wystawy zwycięskich zdjęć i filmów na marginesie Światowego Forum na rzecz Demokracji.

Konkurs został ogłoszony podczas międzynarodowego wydarzenia młodzieżowego w Strasburgu „ Wiara w jutro : dzielenie się i kształtowanie demokracji i praw człowieka wspólnie z młodymi ludźmi”.

Źródło:

https://www.coe.int/en/web/portal/-/human-rights-camera-action-council-of-europe-launches-photo-and-video-competition-for-young-europeans

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"