SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej oraz Biuro Rzecznika Prasowego we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym przygotowały kampanię promującą polską myśl informatyczną.

Celem kampanii jest zaprezentowanie odbiorcom dokonań polskich informatyków w takich obszarach jak: gry komputerowe, innowacja, matematyka, gospodarka, nauka, kryptologia oraz IT.

Rozpoczęcie kampanii odbyło się 10 grudnia 2020 roku, w dzień światowej premiery gry Cyberpunk 2077. Kolejne posty docelowo będą publikowane na kanałach @Poland i @Polska (Twitter, Facebook) w języku polskim i angielskim, co drugi dzień aż do finału w dniu 22 grudnia. Zchęcamy do śledzenia.

Cyberpunk 2077 – komputerowa fabularna gra akcji stworzona przez studio CD Projekt Red na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, a także na usługi grania w chmurze – Google Stadia oraz GeForce Now.

Premiera na komputery osobiste i konsole 8. generacji odbyła się 10 grudnia 2020 roku.

W 2021 roku gra ukaże się na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S. Stanowi adaptację papierowej gry fabularnej Cyberpunk 2020 i jest osadzona 57 lat później w otwartym świecie dystopijnego Night City. Akcja gry rozgrywa się w świecie przedstawionym z perspektywy pierwszej osoby. Główny bohater Cyberpunka, najemnik o imieniu V, wykonuje zadania, korzystając z umiejętności hakowania i obsługi maszyn, jak również z różnych rodzajów broni.

Cyberpunk 2077 stworzony został na silniku REDengine 4 przez zespół liczący około 500 osób – znacznie liczniejszy niż ten odpowiedzialny za poprzednią grę studia, Wiedźmin 3: Dziki Gon z 2015 roku. Do pracy nad grą CD Projekt założył oddział we Wrocławiu, jak również nawiązał współpracę z firmami Digital Scapes, Nvidia, QLOC i Jali Research. Konsultantem był twórca systemu Cyberpunk Mike Pondsmith, a jedną z głównych ról zagrał Keanu Reeves. Ścieżka dźwiękowa skomponowana została przez Marcina Przybyłowicza i kilku innych artystów. W celu promowania gry zapowiedziano szereg utworów pochodnych, w tym komiks, grę karcianą oraz produkcję anime.

 

 

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"