SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wkrótce w PE: sesja plenarna konferencji w sprawie przyszłości Europy, migracja, bioróżnorodność.

Wkrótce w PE: sesja plenarna konferencji w sprawie przyszłości Europy, migracja, bioróżnorodność. 27-07-2021 r.

Posłowie do PE wezmą udział w inauguracyjnym posiedzeniu plenarnym Konferencji w sprawie przyszłości Europy i omówią kwestie migracji i rozwoju.

Inauguracyjna sesja plenarna Konferencji w sprawie przyszłości Europy odbędzie się w sobotę 19 czerwca w Strasburgu. Sesja plenarna Konferencji zgromadzi przedstawicieli instytucji UE i parlamentów narodowych oraz obywateli i przekształci pomysły obywateli w zalecenia dotyczące działań UE. Wszyscy Europejczycy mogą uczestniczyć w Konferencji i dzielić się swoimi pomysłami na wielojęzycznej platformie cyfrowej.

Po zatwierdzeniu unijnego cyfrowego certyfikatu COVID podczas zeszłotygodniowej sesji plenarnej, Przewodniczący Parlamentu David Sassoli podpisze go w poniedziałek 14 czerwca wraz z Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i Premierem Portugalii António Costą.

  • Unijny cyfrowy certyfikat COVID
  • Swoboda przemieszczania się i bezpieczeństwo.

W poniedziałek w Parlamencie odbędzie się konferencja na temat migracji i azylu w Europie. Posłowie do PE i posłowie do parlamentów narodowych omówią wpływ pandemii koronawirusa na migrację oraz międzynarodowe aspekty podejścia UE do migracji, takie jak partnerstwa z krajami spoza UE, legalne ścieżki migracji i polityka integracyjna. Obejrzyj nagranie.

W tym roku Europejskie Dni Rozwoju skupiają się na Zielonym Ładzie UE i zrównoważonej przyszłości. We wtorek parlamentarna Komisja Rozwoju organizuje panel na temat bezpieczeństwa żywnościowego i bioróżnorodności, aby omówić sposoby na zachowanie bioróżnorodności oraz zwiększanie wartości odżywczej i zróżnicowania żywności w krajach rozwijających się, w oparciu o lokalne odmiany i produkcję.

Źródło:

https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/eu-affairs/20210610STO05908/wkrotce-w-pe-sesja-plenarna-przyszlosci-europy-migracja-bioroznorodnosc

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"