SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zapraszamy na relację filmową z debaty “Miedzy Hitlerem a Stalinem: Polska w kleszczach dwóch totalitaryzmów…” z 01.09.2021 r.

Zapraszamy na relację filmową z debaty zorganizowanej przez RODM w Szczecinie i Polskie Radio Szczecin w 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej pod tytułem: Miedzy Hitlerem a Stalinem: Polska w kleszczach dwóch totalitaryzmów. Czy jest symetria win w świadomości zbiorowej współczesnych Polaków?

Debata odbyła się 1 września 2021 r. o godzinie 21:00 na żywo w Studio S-1 Radia Szczecin i dostępna była również online na antenie Radia Szczecin (92,00 FM) i na stronie internetowej www.radioszczecin.pl

W debacie udział wzięli:

  • prof. Bogdan Musiał – historyk dziejów najnowszych, w przeszłości m.in. Stypendysta fundacji Frierich-Ebert-Stiftung i pracownik Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie, współpracownik Instytutu Pamięci Narodowej, autor licznych książek historycznych
  • Zbigniew Bogucki – prawnik, wojewoda zachodniopomorski.
  • debatę poprowadził – Piotr Kobalczyk, kierownik redakcji publicystyki Radia Szczecin.

Zapraszamy na bardzo interesującą dyskusję.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"