SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Poradnik Savoir-Vivre – ambasador Tomasz Orłowski – 14-18.11.2022 r. godz. 12:00 i 14:00 – YouTube #DSZ2022 #TydzieńSłużbyZagranicznej

Jak co roku 16 listopada obchodzimy Dzień Służby Zagranicznej.
W tym roku chcielibyśmy ten uroczysty dzień rozszerzyć na cały tydzień, aby pokazać jak interesująca jest, a równocześnie bardzo trudna i odpowiedzialna jest praca – służba w korpusie zagranicznym.
Przez cały tydzień w dniach 14 do 18 listopada prezentować będziemy dwa razy dziennie o godz. 12:00 i 14:00 na kanale RODM w Szczecnie na YouTube krótkie filmiki z bardzo ważnych dla pracy w dyplomacji spraw jak savoir-vivre, etykieta, dresscode. Mamy nadzieję, że te krótkie poradniki zainteresują i będą przydatne nie tylko dla dyplomatów ale dla wszystkich osób, którym w pracy zawodowej czy w życiu prywatnym potrzebna jest umiejętność zachowania się, ubioru czy posługiwania się sztućcami i innymi aspektami poruszanymi w poradnikach przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
O etykiecie i dobrych manierach w filmowym „Poradniku Savoir-Vivre” opowiada Ambasador Tomasz Orłowski – polski historyk i dyplomata. Wykładowca stosunków międzynarodowych i dyplomacji na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Dyplomatycznej i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W latach 2001-2004 pełnił funkcję sekretarza generalnego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO, a od 2004 – 2005 zastępcy dyrektora Departamentu Systemu Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych. Autor licznych publikacji naukowych, w tym podręcznika „Protokół dyplomatyczny. Ceremoniał i etykieta” (2010 r.). W latach 2007–2014 ambasador RP we Francji i Księstwie Monako, w 2014 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 2015–2017 ambasador RP we Włoszech i Republice San Marino.
Życzymy przyjemnego oglądania.
Zapraszamy do komentarzy.
Cykl “Poradnik Savoir-Vivre” liczy 10 odcinków. Cykl “Poradnik Savoir-Vivre” liczy 10 odcinków. Kolejne publikujemy dwa na tym samym kanale na YouTube.
——————————————–
Produkcja filmu na zlecenie MSZ: DogFilm Studio Filmowe – http://www.dogfilm.pl

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"