SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WYKORZYSTAJ SWÓJ GŁOS. BY INNI NIE ZDECYDOWALI ZA CIEBIE. Wybory do Parlamentu Europejskiego 09.06.2024 r.

Wybory europejskie 2024 w Polsce już za tydzień. To ostatni moment, aby zwiększyć nasze wysiłki dla jak najwyższej frekwencji.

WYKORZYSTAJ SWÓJ GŁOS. BY INNI NIE ZDECYDOWALI ZA CIEBIE 

Wyjeżdżasz w dniu wyborów? Do czwartku 6 czerwca możesz uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania umożliwiające głosowanie w dowolnym lokalu wyborczym. Złóż wniosek do wybranego przez siebie urzędu gminy. Wiesz, gdzie będziesz przebywać? Do czwartku 6 czerwca dopisz się tam jednorazowo do spisu wyborców – przez internet lub aplikację mObywatel.

Mieszkasz lub będziesz przebywać za granicą? We wtorek 4 czerwca upływa termin na dopisanie się do spisu wyborców za granicą – nie zwlekaj i zrób to tutaj. Nie wiesz, gdzie będziesz w dniu wyborów? Do 6 czerwca możesz złożyć wniosek do konsula o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwia głosowanie w dowolnym lokalu wyborczym. Sprawdź, jak to zrobić na stronie odpowiedniego konsulatu lub ambasady. Tu znajdziesz więcej informacji.

Oto kilka pomysłów na to, co możesz jeszcze zrobić:

🗳️ Zaplanuj wspólne głosowanie 

Zróbmy z głosowania wspólną aktywność. Umów się z przyjaciółmi i rodziną i pójdźcie razem na wybory. Zrób wspólne zdjęcie albo nagraj relację lub rolkę o waszym planie i opublikuj w swoich mediach społecznościowych. Pokaż wszystkim, że wspólnie kształtujemy przyszłość Europy.

🇪🇺 Pokaż swoją flagę UE 

Okaż swoje wsparcie wywieszając flagę UE w oknie, samochodzie, szkole lub biurze! Niech przypomni ludziom o wyborach europejskich i zachęci ich do głosowania.

🌟 Podaj tę wiadomość dalej  

Mamy dla Ciebie kilka zasobów, które mogą Ci się przydać do rozmowy ze znajomymi o wyborach. Przygotowaliśmy nowe GIFY z motywem UE, filtry na Snapchacie i gotowe do użycia awatary, które możesz wykorzystać w mediach społecznościowych! Nie zapomnij użyć hasztagu #WykorzystajSwójGłos#wyboryeuropejskie2024 lub #UE2024. Obserwuj nas na FacebookuInstagramieXYouTubeLinkedInie i teraz również na TikTokuThreadsach i Whatsappie, aby być na bieżąco.

Mamy jeszcze tydzień, aby zawalczyć o najwyższą frekwencję w historii!

Do zobaczenia na wyborach

Źródło:

https://www.facebook.com/europeanparliament?utm_campaign=EE_WEEK_7DAYS_BEFORE&utm_source=PL_7%20days%20before&utm_medium=Email

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"