SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Szkoła Ekspertyzy Politycznej Centrum Mieroszewskiego. 14-20 sierpnia 2024 r. Tatarów, Ukraina

Szkoła Ekspertyzy Politycznej Centrum Mieroszewskiego. Dołącz do nas!

Zapraszamy studentów, doktorantów, młodych naukowców, dziennikarzy i ekspertów w dziedzinie stosunków międzynarodowych do udziału w międzynarodowej szkole letniej „Myślmy krytycznie. Szkoła Ekspertyzy Politycznej Centrum Mieroszewskiego”. To wyjątkowa okazja do poprawy umiejętności analitycznych, zgłębienia metodologii badawczej oraz zdobycia wiedzy o pracy think-tanków.

Podczas sześciu dni zajęć poznasz ekspertów z think-tanku „Ukrainian Prism” oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i naszego Centrum. Pragniemy wzbogacić uczestników o nowe doświadczenia kulturowe i międzynarodowe oraz zachęcić ich do analizowania różnych aspektów stosunków polsko-ukraińskich. Program obejmuje także intensywne szkolenie z zakresu analitycznego pisania, niezbędne dla każdego badacza.

📆 Termin: 14-20 sierpnia 2024 r.

📍 Miejsce: Tatarów, obwód iwanofrankowski, Ukraina (Lokalizacja została wybrana z uwzględnieniem odległości od strefy działań wojennych, aby zapewnić spokojne i bezpieczne warunki do nauki.)

👥 Uczestnicy: 15 osób. Studenci i doktoranci z Polski, Ukrainy, Mołdawii oraz młodzi liderzy zainteresowani sprawami publicznymi, stosunkami międzynarodowymi, prawem międzynarodowym i historią.

📩 Wymagania: Biegła znajomość języka angielskiego oraz zainteresowania badawcze w wyżej wymienionych dziedzinach.

Ponadto, Centrum Mieroszewskiego zapewnia: zakwaterowanie i wyżywienie, udział w wykładach i seminariach, materiały pomocnicze oraz transport ze stacji kolejowej Tatarów (Tatariv-Bukovel) do hotelu i z powrotem. Pokrywamy też koszty transportu dla wszystkich uczestników do 300 euro.

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 lipca. Aby się zarejestrować, wypełnij formularz tutaj.

Dołącz do nas i naucz się tworzyć ekspertyzę polityczną na najwyższym poziomie!

Centrum Mieroszewskiego jest państwową osobą prawną, powołaną z mocy ustawy, nadzorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Misją Centrum Mieroszewskiego jest inicjowanie, wspieranie i prowadzenie działań adresowanych do narodów Europy Wschodniej, w szczególności Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów i Mołdawian, aby wzmocnić niezależność ich państw.

Źródło:

https://mieroszewski.pl/programy/program-spoleczno-edukacyjny/szkoly-letnie-i-zimowe/szkola-ekspertyzy-politycznej-centrum-mieroszewskiego?utm_campaign=Dzia%C5%82%20Komunikacji%20OB%20%2B%20MS&utm_content=%20Rozwi%C5%84%20swoj%C4%85%20analityczn%C4%85%20przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87%20z%20Centrum%20Mieroszewskiego%21&utm_medium=email&utm_source=getresponse&utm_term=getresponse

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"