SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Jak oglądać wieczór wyborczy?

Niecierpliwie wyczekujesz wyników wyborów europejskich? Oglądaj na żywo ogłoszenia i reakcje z Brukseli oraz obserwuj nas w mediach społecznościowych.

W niedzielę 9 czerwca będziemy transmitować dla Ciebie przebieg wyborów na żywo z Brukseli.

Ciekawi Cię, co przyniosą wybory europejskie oraz jak będzie wyglądać skład nowego Parlamentu Europejskiego? Oto kilka sposobów na to, jak być na bieżąco.

Strona internetowa z wynikami wyborów europejskich

Od niedzieli 9 czerwca Parlament Europejski będzie zbierał i publikował dane na stronie z wynikami wyborów – zarówno dotyczące poszczególnych krajów UE, jak i zbiorcze dane na poziomie całej UE.

Wstępne dane szacunkowe będą oparte na danych z sondaży dostarczanych przez krajowe instytuty badawcze. Wstępne wyniki wyborów powinny pojawić się po zakończeniu głosowania we wszystkich krajach UE.

Wieczór wyborczy na żywo z sali plenarnej w Brukseli

W niedzielę 9 czerwca zapraszamy na nasz transmitowany na żywo z Brukseli wieczór wyborczy – bądź z nami od ok. godz. 17:30 przez cały wieczór. Transmisja będzie tłumaczona symultanicznie na polski i inne oficjalne języki UE.

Nie przegap pierwszych prognoz dotyczących nowego składu Parlamentu – zostaną ogłoszone ok. godz. 20:15. Pierwsze wstępne wyników wyborów powinny być dostępne ok. godz. 23:15.

Podczas wieczoru wyborczego będzie można również zobaczyć reakcje i wypowiedzi znanych polityków.

Media społecznościowe

Aby śledzić przebieg wyborów na bieżąco, obserwuj nas na FacebookuInstagramieXYouTubeLinkedInieTikTokuThreadsach lub WhatsAppie.

Chcesz dołączyć do dyskusji? Użyj hasztagów #WykorzystajSwójGłos lub #UseYourVote, #wyboryeuropejskie2024 oraz #UE2024.

Oraz najważniejsze: idź na wybory!

Nie zapomnij o najważniejszym – wykorzystaj swój głos i wzmocnij naszą demokrację. Maszy pytania dotyczące wyborów? Zajrzyj na naszą stronę internetową poświęconą wyborom.

Więcej o wyborach europejskich

Więcej informacji

 

Źródło:

https://www.europarl.europa.eu/topics/pl/article/20240529STO21718/jak-ogladac-wieczor-wyborczy

 

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"