SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

#bezpiecznewakacje2024 – Informacje MSZ dla podróżujących za granicę.

Informacje dla podróżujących

Pamiętaj, aby przed podróżą zagraniczną zarejestrować się w systemie Odyseusz!

W przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji podczas Twojego pobytu za granicą, MSZ będzie mógł się z Tobą skontaktować.​​​​​

Na tej stronie znajdziesz informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ. Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że poniższe informacje należy traktować wyłącznie jako rekomendacje, które nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa.

W profilach niektórych krajów, w dziale Bezpieczeństwo, znajdują się ostrzeżenia dla podróżujących:

  1. Zachowaj (zwykłą) ostrożność – oznacza poziom zagrożenia zbliżony do Polski.
  2. Zachowaj szczególną ostrożność – oznacza poziom zagrożenia wyższy niż w Polsce.
  3. MSZ odradza podróże, które nie są konieczne – oznacza poziom zagrożenia znacznie wyższy niż w Polsce. W naszej ocenie podróże konieczne to wyjazdy w celach zawodowych, pilnych sprawach rodzinnych itd. – wyłączamy z tej kategorii cele turystyczne. Ostateczna decyzja czy podróż jest konieczna należy do obywatela.
  4. MSZ odradza wszelkie podróże – oznacza najwyższy poziom zagrożenia. Odradzane są wszelkie podróże, w tym w celach zawodowych i pilnych sprawach rodzinnych.

Źródło:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021"